background

TEKNOLOJİ

Gerçek zamanlı doğru araç takip verilerinin faydaları

25 Mart, 2018

Hızlı ve artan talepte bulunan bir pazarda, filo yöneticileri doğru kararlar vermek için doğru verilere ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, bu verinin zamanlaması da önemlidir. Doğru zaman çerçevesinde alınmayan veri, filoların etkinliğini optimize edecek doğru kararları almak için yararlı olmayabilir

Filo yöneticilerinin filolarını gerçek zamanlı izlemesini sağlayan Mobiliz Takip Sistemi’nin  geliştirilmesinin  ardındaki neden de budur. Bu sistemler sayesinde filo yöneticileri, telefon, tablet veya araç dizüstü bilgisayarlarından saha operasyonlarını rahatlıkla yürütebilir, doğru ve kritik kararlar almak için gereken gerçek zamanlı verilere erişebilir. Mobiliz Takip Sistemi gibi uygulamalar aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli önemli görevleri otomatikleştirir.

Peki bu tip gerçek zamanlı veriler modern filoya nasıl fayda sağlayabilir? Filo yöneticilerinin bir filo yönetimi uygulaması aracılığıyla bu tür gerçek zamanlı verileri kullanarak kazanacakları bazı özel avantajlar nelerdir?

 

1. Dijital Takip

Filoda yer alan araçların bakım zamanları, vergi dönemleri ve buna benzer ihmali halinde şirkete maddi zarar verecek pek çok özelliklerinin sistem tarafından kilometre bilgilerinin otomatik alınması ile dijital ortamda takibi, filo yöneticilerini önemli bir stresten ve hata yapmaktan alıkoymaktadır.

2. Varlıkların Daha İyi Yönetimi

Sahadaki araçlarınızı, bir sonraki işe göndermek için doğru aracı seçmek için doğru, gerçek zamanlı verilere ihtiyacınız vardır. Filo takip sisteminiz buna yardımcı olurken, filo yönetim uygulamasının eklenmesi, sürücünün araç ve yapılan iş hakkında veri girişi yapmasına izin vermektedir. Bu tür gerçek zamanlı verilere dayalı yönetim ile sahadaki araçlarda sorun yaşandığında da erken bilgi alınabilecektir. Bu sayede bakım veya verimlilik konusunda sorun yaşayan ve bakıma gelmesi gereken bir araç sonraki işe gönderilmeyecektir. Bu, müşterilere daha hızlı ve daha doğru hizmet sunmak anlamına gelir.

3. Verilere Hızlı Tepki

Son olarak, bağlantılı bir uygulamayla alandaki sürücülerden gelen gerçek zamanlı veriler, yönetim ekibinin değişen koşullara anında tepki vermesini sağlar. Sürücü, sahada yapılan bir araç muayenesinde bir sorun mu buldu? Anında uyarılar, işi bitirmek için yeni bir araç göndermenizi ve hatta kimin müsait olduğunu görmek için filonuzun iş emirlerini kontrol etmenizi sağlar. Sürücülerin topladığı verilere anında tepki verebildiğinizde, telefon görüşmesi veya iletişim gecikmesi olmadan, filonuz daha verimli çalışabilir ve aynı zamanda daha fazla müşteriye ulaşabilir.

Gerçek zamanlı veriler ve faydaları, filo yönetimini modern filo yöneticisine bu kadar kritik kılan şeyin merkezinde yer alıyor. Raporları her an her yerden alabilmek için bir mobil uygulama olması, bu yararlara katkıda bulunur ve yönetim ekibine daha da fazla veri zenginliği sağlar. Sonunda, zaten faydalı bir sisteme ek bir fayda sağlar ve filonuzu daha etkili hale getirir.

BUNLARI DA OKUYUN
YENİLİKLER

En Kompleks M2M Uygulaması: Araç Takip Sistemleri

YENİLİKLER

Araç Takip Sistemi Seçerken

YENİLİKLER

Mobiliz'in Ulaştırma Sektörü için 20 Faydası

YENİLİKLER

Bir araç takip sistemi çözümü seçerken sorulacak ilk sorular nelerdir?

YENİLİKLER

Taşımacılık Endüstrisini Değiştirecek 3 Teknoloji