background

TEKNOLOJİ

Mobiliz'in Ulaştırma Sektörü için 20 Faydası

27 Şubat, 2018

Mobiliz’in Ulaştırmacılık Sektörü için 20 Faydası:

Taşımacılık şirketi işletmek, çocuk oyuncağı değildir; özellikle bir araç filosunun yönetiminden siz sorumluysanız. Filodaki her bir aracın anlık olarak nerede olduğunu bilmeden yapabileceğiniz en iyi şey tahmin etmektir. Tutmakta olduğunuz sözler ve tarihler söz konusu olduğunda bu daha da zor bir hal alır.

Operasyonel maliyetleri azaltmak ve nakliye işinizin verimliliğini artırmak istiyorsanız bir araç takip sistemi bunun gibi bir çok sorununuzun üstesinden gelmek için en iyi çözümdür.

1- Faaliyet giderlerini azaltın - Bir GPS izleme sistemine ya da iyi bir filo yönetim sistemine yatırım yapmak, araçlarınız için en iyi ve en kısa güzergahı seçmenize izin verecektir. Yakıt tüketimi, gereksiz fazla mesai maliyetlerini azaltmanıza yardımcı olacaktır.

2- Zaman tasarrufu - "Zaman Paradır" lafı ulaştırma işindekiler için çok yerinde bir tanımdır. Filonun trafikte bir kaç dakika sıkıştığı durumlar vardır. Uygun bir filo yönetim sistemi ile filo yöneticileriniz ve sürücüler için gerçek zamanlı olarak yoğun sokaklardaki trafikten kaçınabilirsiniz.

3- Arıza süresini azaltın - Aralıksız çalışmanın azaltılması bir ulaştırma şirketinin üretkenliğini ve karlılığını artırmanın anahtarı niteliğindedir. İyi bir GPS izleme sistemi, bilinçli kararlar almanıza, araçların bakım zamanlamaları konusunda otomatik uyarılmanızave daha verimli bir şekilde planlamanıza yardımcı olacaktır, böylece araçlarınızın kesintilerini azaltacaktır.

4- Kaynakları optimize edin - Araç takip çözümleri araçlarınızı izlemenize ve gerçek zamanlı olarak yakıt kullanımı, sürücü davranışı, motor rölantide vs gibi detaylı bilgiler edinmenize olanak tanır. Bir filo yönetim sisteminden edinilen verilerle kaynaklarınızı etkin bir şekilde kullanabilir ve anahtar tasarruf alanlarını belirleyebilirsiniz.

5- Sigorta masraflarını azaltın - Sigorta şirketleri, Araç takip sistemleri ile donatılmış araçlarda özel indirimler sağlamaktadır. Araçların daha dikkatli kullanımını sağlayarak kaza oranlarını düşürebilir ve kasko prim giderlerinizi azaltabilirsiniz.

6- Araç kullanımını en üst düzeye çıkarın - Bir Araç takip sistemi kullanarak taşıma araçlarınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Filo yöneticileri, araç boşta kalma süresini ortadan kaldırmak, aşırı hızı azaltmak ve yakıt tüketimini azaltmak için GPS izleme yazılımından elde edilen verileri ve analizleri kullanabilecektir.

7- Müşterilerinizi mutlu tutun - Sadık ve mutlu bir müşteri tabanı, başarılı bir nakliye işi çalıştırmak için çok önemlidir. Araç izleme sayesinde, filonuz servis çağrılarına hızlı bir şekilde cevap verebilir ve zamanında müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

8- Daha tahmin edilebilir olun - Taşımacılık sektöründeki belirsizlik en istenmeyen durumdur. Müşterilerinize doğru teslimat süreleri, gerçek zamanlı izleme bilgileri ve diğer ayrıntıları sunarak daha öngörülebilir olabilirsiniz.

9- Alan personelinizi ve sürücülerinizi etkin bir şekilde yönetin - GPS filo yönetimi sistemleri, filo yöneticilerinin sürücülerinizi etkin bir şekilde yönetmelerinde yardımcı olacaktır. GPS izleme sisteminden elde edilen verileri yukarı çekebilir, analiz edebilir ve gerektiğinde düzeltici önlemler alabilirsiniz.

10- Optimize finansal yönetim - GPS günlük verileri, sürücülerinizin yollarını analiz etmenize olanak tanır. Bu verilerle kapsamlı bir kar ve zarar analizi yapabilir ve buna göre bütçenizi tahsis edebilirsiniz.

11- Üstün rota planlaması - GPS izleme verilerinin yardımıyla hem zamandan hem de paradan tasarruf eden rotaları belirleyebilirsiniz. Akıllı rota planlaması, verimsiz çalışmayı azaltacak ve gereksiz yakıt masraflarını ortadan kaldıracaktır.

12- Sefer sayısını artırın - GPS izleme sistemleri daha iyi plan yapmanıza yardımcı olabilir. Filonun yöneticileri, boşta olan bir aracı bulduklarında görev atayabilecektir. Bu şekilde, günlük sefer sayısını artırabilirsiniz. Daha fazla sefer daha fazla iş getirecektir.

13- Varlıklarınızı bulun - GPS filo yönetim sistemleri ile, kaybolan ve çalınan araçlarınızı hemen bulabilirsiniz. Müşteri nezdinde itibar kaybının önüne geçebilirsiniz.

14- Bakım maliyetlerini azaltın - Günümüzde GPS izleme sistemleri, araç teşhisi, yakıt seviyesi göstergeleri, motor sıcaklık göstergesi gibi gelişmiş telematik özellikleri ile donatılmıştır. Ayrıca, motor yağı ve aracınızın genel sağlık durumu gibi önemli özellikleri izleyebilirsiniz. Dolayısıyla, rutin muayene için araçlarınızı bir tamirciye götürerek para harcamak zorunda değilsiniz. Aksine, filo yönetimi yazılım sistemindeki veriler, bir denetime gerçekten ne zaman ihtiyaç duyduğunuzu saptamanıza yardımcı olacaktır.

15- Kullanım kolaylığı - Konum bilgisi, araç durumu, sürücünün davranışı gibi kritik bilgilere, bir GPS filosu yönetim yazılımı yardımıyla kolayca erişilebilir. Filo yöneticileriniz, cep telefonlarından, tabletlerden ve dizüstü bilgisayarlardan herhangi bir yerden gelen verilere erişebilecek.

16- Zamanında Uyarılar Alın - GPS izleme sistemleri, araç işyerinizden çıktığında, belirlediğiniz hedefe ulaştığında SMS veya e-posta uyarısı gönderebilir. Ayrıca, yazılım gerekli adımları atabilmeniz için kazalar ve diğer aksilikler durumunda zamanında bildirim gönderebilir.

17- Güvenliği Geliştirin - Filonuzu gerçek zamanlı olarak izleyerek saha personelinizin güvenliğini geliştirin. Olumsuz olayların olması halinde, sürücünüz bir gizli buton yardımı ile sizi haberdar edebilir, sürücülerinize doğrudan yardım ve destek sağlayabilirsiniz. GPS filo yönetimi sistemleri ayrıca, sürücüler ve filo yöneticileri arasında çift yönlü iletişim kurmanıza yardımcı olabilir.

18- Kurumsal yazılımınıza entegre edin  Araç Takip Sistemi’nin kurumsal yazılımınıza entegre ederek faturalandırma tutarsızlıklarını giderebilirsiniz. Dahası, sevkıyat hatalarını da azaltabilirsiniz.

19- Evrak işini azaltın - GPS sistemleri, sistemin dakika ayrıntılarını otomatik olarak izleyip saklayabildiği ve gerektiğinde kullanıcı dostu bir şekilde sunabildiği için, sürücülerinizin, dağıtım görevlilerinin ve yöneticilerinin tüm evrak işlerini halletmelerine yardımcı olacaktır.

20- Rekabetçi olun - Taşımacılık işinizi GPS filo yönetim sistemleri ile hızlandırarak rakiplerinizi yenebilirsiniz. Maliyetleri düşürebilir, birinci sınıf müşteri hizmetleri sağlayabilir ve çalışanlarınızı mutlu edebilirsiniz.

BUNLARI DA OKUYUN
YENİLİKLER

En Kompleks M2M Uygulaması: Araç Takip Sistemleri

YENİLİKLER

Araç Takip Sistemi Seçerken

YENİLİKLER

Bir araç takip sistemi çözümü seçerken sorulacak ilk sorular nelerdir?

YENİLİKLER

Gerçek zamanlı doğru araç takip verilerinin faydaları

YENİLİKLER

Taşımacılık Endüstrisini Değiştirecek 3 Teknoloji