Sürücü Verimlilik Karnesi ile Sürücü Davranışlarında ve Filo Yönetiminde Dönüşüm: “Sürücü Verimlilik Sistemi”

Mobiliz’in güçlü telemetri altyapısı ile IUGO’nun araç deneyimi algoritmalarını bir araya getiren Türkiye’nin ilk ve tek ağır vasıta Sürücü Verimlilik Sistemi kullanıma sunulmuştur.


Sürücülerin sürüş alışkanlığının operasyonel giderlere etkisi büyük bir paydaya sahiptir. Araç telemetrisi de bu alanda değişim göstermektedir.

Yeni teknolojiler araç takip sistemi altyapılarını, daha insan odaklı hale getirirken sürüş alışkanlıklarını ve sürücü davranışlarını ölçümlemeye olanak sağlıyor.

Mobiliz ve IUGO sahip oldukları bilgi ve yeteneklerini bir araya getirip değişen taleplere cevap vermek ve sürücü alışkanlıklarının ölçümlenmesi süreçleri için özel bir çözüm geliştirerek müşterilerinin hizmetine sunmuştur.

IUGO Sürücü Verimlilik Karnesi, Sürücü Davranışlarında Dönüşüm, Güvenlik ve Yakıt Verimliliğinde iyileştirme ve operasyonel giderleri azaltma fırsatı sunar.
 

IUGO analitiği her bir araç tipine göre, her rota için ayrı ayrı olmak üzere, gerçek yol koşullarını da hesaba katarak en düşük yakıt tüketimini sağlayan yöntemle sürücüleri skorlar. Fazla yakıt tüketimine neden olan davranışları özellikle rampa iniş-çıkış alışkanlıkları olmak üzere, frenleme ve hızlanma sırasındaki hatalarına göre analiz eder.
Doğru vites, doğru RPM seçiminin tespiti ile birlikte, her bir sürücü için oluşturulan verimlilik karnesi sayesinde, yakıt kayıplarını görebilme ve iyileştirilmesi gereken sürücü hatalarını kolaylıkla raporlayabilmeyi sağlar. Sürücülerin her saniye değerlendirilmesi ve geri bildirimlerin yapılması, size kazanç olarak geri döner.

Mobiliz Test Logo

İletişim

TwitterFacebookInstagramYouTubeLinkedin

Mobiliz

HakkımızdaBlogİnsan KaynaklarıKVK ve Gizlilik